Vanarama National League Fixtures 19/20

Our fixtures for the 2019/20 Season!

We can now reveal our all important fixtures for the 2019/20 Vanarama National League season!

The Bluebirds head across the border on the opening day, as we travel to the Racecourse ground to face Wrexham on Saturday 3rd August. Two home games then follow as we welcome Harrogate Town on Tuesday 6th August before hosting Eastleigh on Saturday 10th August. The busy opening to the season continues with a trip to Stockport County on Tuesday 13th, followed by a home clash with National League newcomers Yeovil Town.

Our festive fixtures have a sense of deja-vu about them as we travel to Solihull Moors just before Christmas, before a repeat of last years pairing with AFC Fylde on Boxing Day and New Years day.

Many fans will be looking out for our trip to recently relegated Notts County, we head there on Saturday 16th November, before welcoming them to Holker Street on the 7th March.

Our longest trips of the season see us travel to Torquay on Saturday 26th October, Dover on Saturday 8th February and Yeovil on Saturday 18th April.

Our April Bank Holiday fixtures see us travel to FC Halifax Town on Friday 10th April, before welcoming Chesterfield on Monday 13th April. The final day sees us host Woking at Holker Street on Saturday 25th April.

Our fixtures in full:

August:

Saturday 3rd – Wrexham (A)

Tuesday 6th – Harrogate Town (H)

Saturday 10th – Eastleigh (H)

Tuesday 13th – Stockport County (A)

Saturday 17th – Yeovil Town (H)

Saturday 24th – Chesterfield (A)

Monday 26th – FC Halifax Town (H)

Saturday 31st – Woking (A)

September:

Tuesday 3rd – Hartlepool United (H)

Saturday 7th – Aldershot Town (A)

Saturday 14th – Solihull Moors (H)

Saturday 21st – Ebbsfleet United (A)

Tuesday 24th – Chorley (A)

Saturday 28th – Maidenhead United (H)

October:

Saturday 5th – Bromley (A)

Tuesday 8th – Boreham Wood (H)

Saturday 12th – Dover Athletic (H)

Saturday 19th – Emirates FA Cup 4th Qualifying Round

Saturday 26th – Torquay United (A)

Tuesday 29th – Dagenham & Redbridge (A)

November:

Saturday 2nd – Sutton United (H)

Saturday 9th – FA Cup First Round

Saturday 16th – Notts County (A)

Saturday 23rd – Barnet (H)

Tuesday 26th – Chorley (H)

Saturday 30th – Maidenhead (A)

December:

Saturday 7th – Aldershot Town (H)

Saturday 14th – Buildbase FA Trophy 1st Round

Saturday 21st – Solihull Moors (A)

Thursday 26th – AFC Fylde (H)

Saturday 28th – Hartlepool United (A)

January:

Wednesday 1st – AFC Fylde (A)

Saturday 4th – Ebbbsfleet United (H)

Saturday 11th – Buildbase FA Trophy 2nd Round

Saturday 18th – Bromley (H)

Saturday 25th – Boreham Wood (A)

February:

Saturday 1st – Torquay United (H)

Saturday 8th – Dover Athletic (A)

Saturday 15th – Dagenham & Redbridge (H)

Saturday 22nd – Sutton United (A)

Saturday 29th – Barnet (A)

March:

Saturday 7th – Notts County (H)

Saturday 14th – Wrexham (H)

Saturday 21st – Harrogate (A)

Saturday 28th – Stockport County (H)

April:

Saturday 4th – Eastleigh (A)

Friday 10th – FC Halifax Town (A)

Monday 13th – Chesterfield (H)

Saturday 18th – Yeovil Town (A)

Saturday 25th – Woking (H)